KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12224509
*
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:38:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 19:11:04
1
200 kr
10/12 20:23:32
2
150 kr
10/12 20:23:32
1
200 kr (Budbetjänt)
10/12 20:33:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Locher
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 19:11:04 | 1 | 200 kr |
10/12 20:23:32 | 2 | 150 kr |
10/12 20:23:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/12 20:33:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död pÃ¥ Skagen 1915.Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18